Kommentaar 3
artiklile
Kohalikud toetavad ringristmiku ehitamist

Kerstin Sonts

"Nõmme Sõnumid" nr 16 (328), 22. august 2008.

Kommenteeritav tekstilõik

Harry Attemann on rahul, et Pääsküla poe juurde tuleb ringristmik. Linnaosavalitsuse soovil muutsid projekteerijad ringi diameetrit ning seetõttu säilivad ka taamal kasvavad männid.
Foto: Jukko Nooni


Kommentaar:

Härra Attemann võib ju olla rahul ringliiklusega ristmikuga, aga ilmselt tuleb jalakäijatele ülekäigukohale nõudefoor varsti siiski minevikust hästi tuntud "kapitaalremondi korras" paigaldada, sest teed ületada soovivate laste jaoks ei ole ringteest peaagu mingit kasu ega kaitset.
Just jalakäijate ülekäigukoha nõudefoor on soovinud Seltsid, mitte aga täielikku fooridega ristmikku, nagu seda püüavad serveerida linna-ametnikud ja mõned spetsialistid.
Siiski on Seltsid pidanud valgusfooridega reguleeritavat ristmikku (Lillekülas asuvale analoogilisele Kotka tänava ja Nõmme tee ristmiku lahendusele viidates) paremaks ringteest, mille puhul just Pärnu maantee ja Suvila tänava ristmiku puhul tekib terve rida probleeme.
Näiteks: 
Suvila tänavast tulev sõiduk sulgeb Pärnu maanteel massiivse Laagri-Nõmme suunalise liiklusvoo.
Sama teeb Nõmme-Laagri suunalise liiklusvooga jaama poolt parkimisplatsilt väja sõitev auto.
Jalakäijate ülekäigu ees peatuv pikk veok või autode jada sulgeb liikluse ringteel.
Jalakäijate ülekäigu ees peavad peatuma ringteelt just kiirendusega lahkunud sõidukid.

Jutt sellest, et ringtee kui selline on liiklust imeliselt rahustav vahend, on selge muinasjutt.
Kuna ringtee peale saamine toimub teatava konkurentsi olukorras (kes jõuab enne), on ringliikluse puhul tegemist hoopiski vaheletrügimise- ja rabelemisega.
Nii väikese raadiusega ringteel saavad kummi krigisema päris suur osa autodest.
Tõelistele kihutajatele on ringtee mõju väga piiratud ulatusega. Pärast ringtee ületamist (ulja kriunumise saatel) antakse kohe raskelt gaasi.
Kiiruse piiramiseks tuleb ikkagi üles panna liiklusmärgid.

Foto tegemise ajal veel taamal kasvanud mändidest on säilinud vaid üks - kõige vanem.URL: http://www.elin.ttu.ee/~parveto/Architec/Paaskula/Parnumnt/Artiklid/Kohalikud_toetavad_ringristmiku_ehitamist_files/Comment3.htm.